Фотограф в ХарьковеУроки вокала в Харькове

«Фліт»: «важка» акустика з меланхолійною радістю зустрічі

m65659b217f34490890af.jpg

«Акустичний квартирник», м’яко кажучи, не зовсім звичний формат виступів для рок-гурту. Відтак анонс подібного заходу від івано-франківського колективу «Фліт» апріорі викликав спершу цілком природне здивування – чи це, бува, не розіграш?

Ні, виявилося, що інформація – аж ніяк не жарт, більше того, обіцяний квартирник є своєрідним «відгоміном» зіграного в Івано-Франківську концерту із залученням симфонічних інструментів та виконавців класичної музики. Тож пропозиція прийти послухати добре відомі пісні «під акустичні гітари без кіловат зайвого тиску на вуха» приваблювала радше цікавістю «що ж воно таке», ніж передчуттям драйву, характерним для виступів команди.

m6566284c4072434d61fd.jpg

«Камерність» дійства підкреслювало як місце проведення (раніше всі свої приїзди до Харкова «Фліти» незмінно виступали в «Черчілі»), так і загальний антураж дійства. Ніхто не продирався на сцену в темряві клубу під голосні вигуки розпечених очікуваннями фанатів. Хлопці зустріли свою аудиторію при запаленому світлі, сидячи – та всі в білому. Перші хвилини пройшли, наче в дитячій грі: знайди 10 відмінностей поміж виконавцями. Далі всю увагу на собі зосередила музика.

Відмінностей між звучанням їх пісень того вечора і звичними вуху «справжніми» версіями було набагто більше, ніж 10. Приміром, драйвова «Таблетка» перетворилася на якусь наркотично-розмірену реггі-композицію, а майже всім знаний культовий «Їжачок» замість концентрованих емоцій «важкої» «трагедії» відлунював жалібністю та сумом народних похоронних пісень. Усе це було до кумедного незвичним.

m65687110817892dde011.jpg

Властиво, незвичність – не є незвичайність. Нічого екстраординарного в акустичному звучанні «Флітів» нібито й не було, але враження по собі квартирник лишив дуже гарні. Найперше, слобожанські шанувальники гурту змогли побачити своїх улюбленців після тривалої перерви, що вже саме по собі – цінність. По-друге, атмосфера склалася просто чудова, що відзначили потім самі виконавці. З їх боку було значно більше різноманітних історій, жартів, та й загалом живого і цікавого спілкування музикантів із слухачами, котрі, своєю чергою, налаштовані були слухати та насолоджуватися, а не танцювати та відриватися. Тому досить органічно пролунали цим вечором нові пісні «Флітів» із невластивою раніше гурту любовною лірикою. До речі, однозначний плюс у подібному форматі – це саме можливість із першої спроби розібрати всі слова нової, невідомої раніше композиції, що не завжди трапляється під час «традиційного» виступу в клубі, де за надпотужним звуком зазвичай виловити вдається лише загальне враження та уривки тексту.

m6567906a6bc5616d4cc6.jpg

Тим не менше, відпускати улюбленців довелося хоч із заслуженими оплесками та щирою вдячністю, але також із сумом. Бо побувати на такий собі «репетиції», почути, цілком можливо, раз у житті відомі пісні в досить своєрідному виконанні – це, звісно, класно, але, за логікою, це мало б бути лише intermezzo поміж основними дійствами, за котрими, напевне, скучили всі шанувальники. І наразі музиканти змогли побачити, що до Харкова, попри 1000-кілометрову відстань, можна було б заглядати й частіше, бо тут є кому за ними сумувати та є для кого грати. По-справжньому, а не лише тихесенько на квартирнику…

Комментарии
Пока нет ни одного комментария

Добавить комментарий

* Ваше имя:
* Сообщение:
* Код проверки: